AKTUALITY

O škole O ŠKOLE Přijímací zkoušky

PŘIJÍMACÍ

ZKOUŠKY

Maturitní zkoušky

MATURITNÍ

ZKOUŠKY

Bakaweb BAKAWEB Pro veřejnost PRO VEŘEJNOST E-learning

E-LEARNING

Kontakt KONTAKT Plasy PLASY  logopochod
Petr Moulis – třetí místo v celostátní soutěži

Ve dnech 16.4 a 17.4. student 4. ročníku oboru agropodnikání Petr Moulis reprezentoval naši školu na celostátní soutěži žáků zemědělských škol v Benešově, která se konala pod záštitou ministra zemědělství. Studenti z 27 škol z celé republiky soutěžili ve třech oblastech: zručnost v ovládání soupravy traktoru s vlekem, praktické znalosti a dovednosti a teoretické znalosti v oboru. Každá oblast byla hodnocena samostatně a součtem bodů z těchto tří oblastí bylo stanoveno též celkové pořadí.

Petr Moulis obsadil v praktické části vynikající třetí místo a jeho úspěch byl při vyhlašování výsledků vyzdvižen jako překvapivý, protože naše škola se zúčastnila poprvé, takže naše příprava nemohla být nijak cílená z hlediska zkušeností z předešlých ročníků.

Petru Moulisovi tímto blahopřejeme.

Ing. Miloslav Ouda

 


 

 
Westernové závody

V neděli 19. dubna 2015 se studentka 2. ročníku oboru veterinářství, Aneta Tomešová, zúčastnila westernových závodů v Židovicích. Přestože to byly její první závody, umístila se v disciplíně TRAIL se svým koníkem Tedym na vynikajícím 2. místě.  Gratulujeme!


 

 
Na naší škole proběhl v dubnu kurz pro inseminační techniky

Naše škola je střediskem s akreditací Ministerstva zemědělství ČR pro přípravu inseminačních techniků . Ve dnech 17. a 18.. března probíhal v naší škole kurz inseminačních techniků ve spolupráci s podnikem Chovservis Hradec Králové. Zúčastnily se čtyři studentky naší školy a jeden uchazeč z podniků v okolí školy. Naši studenti získávají praktické dovednosti ve čtvrtém ročníku v předmětu inseminace. Ostatní uchazeči absolvovali praktickou přípravu ve dnech 1. až 9. dubna v provozních podmínkách.


Zkoušky kurzu proběhly dne 10.4.2015 před komisí stanovenou MZe ČR. Všichni uchazeči prokázali výborné a velmi dobré znalosti a dovednosti a získali osvědčení k provádění inseminace v chovech zvířat. Předseda komise, Ing. Jan Vodička z MZe ČR, vyzdvihl v závěrečném hodnocení kurzu neobvykle nadstandardní úroveň připravenosti především našich studentů. Za to patří dík také lektorům Ing. Švábovi, MVDr. Láskové a Ing. Petru Svobodovi, kteří studenty připravovali.

Ing. Miloslav Ouda

 


 

 
Výstava trofejí v Manětíně

Studenti oborů agropodnikání a veterinářství navštívili 26. března v rámci předmětu myslivost odbornou výstavu trofejí spárkaté zvěře v Manětíně.

Ing. Petr Buchtelík

 

 
Basketbalistky první v okresním přeboru

Družstvo naší školy zvítězilo v basketbalovém okresním přeboru škol Plzeň-sever mladších žákyň. Turnaj proběhl 17. března v Kožlanech, druhá skončila pořadatelská škola, třetí ZŠ Kralovice. Hlavní opora vítězného týmu Nikola Švambergová se stala nejlepší střelkyní turnaje (73 b.). Sestava G a SOŠ Plasy: N. Švambergová, S. Linhartová (obě sekunda), N. Pašková, V. Bárková, I. Soullierová a L. Jíchová (vše prima).

Mgr. Karel Popel

 
Valná hromada na gymnáziu se koná v den rodičovských schůzek

Dne 30.03. 2015 se konají rodičovské schůzky pro rodiče/zákonné zástupce žáků osmiletého a čtyřletého gymnázia.

 

Setkání bude zahájeno valnou hromadou Akademického vršíčku v 16:30 v 1. patře budovy A informacemi Ing. Šárky Zíkové  - předsedkyní  Akademického vršíčku.

 

Od 16:45 budou v kmenových třídách předávat informace třídní učitelé. Poté se rodiče/zákonní zástupci informují dle potřeby u ostatních vyučujících. 

 

 

Mgr. Petra Poláková

 
Jak odevzdat přihlášku ke studiu během jarních prázdnin?

Oznamujeme, že o jarních prázdninách bude pro veřejnost otevřena jen budova SOŠ každý den od  8:00 do 15:00 hodin.

 

Přihlášky ke studiu jak na gymnázium, tak i na obory SOŠ  odevzdejte v budově SOŠ, Školní 280: 

  • do 15.3.2015
  • osobně v sekretariátu SOŠ 
  • vhozením do uzamykatelné poštovní schránky u hlavních dveří SOŠ
  • zasláním poštou na adresu Gymnázium a Střední odborná škola, Plasy, Školní 280, 331 01

 

Přijatou přihlášku potvrdíme mailem.

 

 

 

 
Žáci 4.AGV a sexty se zúčastnili setkání s hejtmanem

Na setkání nás pozval hejtman PK pan Václav Šlajs. V lavicích krajských zastupitelů jsme se seznámili s fungováním volených orgánů Plzeňského kraje i orgánů krajského úřadu, vyzkoušeli si vědomostní test týkající se plzeňského regionu, hlasovací zařízení, diskutovali s panem hejtmanem a jeho náměstkem panem Grünerem.

 

 
Školicí středisko

 

Na pozvání a pro inspiraci jsme navštívili zemědělské školicí středisko -  Fortbildungszentrum Weiden-Almesbach.


 
Lyžařský a snowboardový výcvik SOŠ Plasy, 1. ročníky

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 7 z 17