AKTUALITY

O škole O ŠKOLE Přijímací zkoušky

PŘIJÍMACÍ

ZKOUŠKY

Maturitní zkoušky

MATURITNÍ

ZKOUŠKY

Bakaweb BAKAWEB Pro veřejnost PRO VEŘEJNOST E-learning

E-LEARNING

Kontakt KONTAKT Plasy PLASY  logopochod
Školní rok 2016/2017

Gymnázium

pátek, učebna dějepisu od 7:30 hod.

SOŠ

úterý, sborovna, od 9:45 hod.

Studentská rada se na naší škole schází jednou měsíčně, zástupci učitelského sboru spolu se zástupci jednotlivých tříd přicházejí řešit, jak zpříjemnit studium pro obě strany.

Právě zazvonilo na hodinu. Uteklo to jako voda. Na papíru máme hodně poznámek, které budou zajímat celou naši třídu. Teď je jen na nás, jakým způsobem budeme všechny novinky tlumočit. Už dokážeme odhadnout, co by se mělo vyzdvihnout a co stačí jen říct. Ve chvílích volna se snažíme co nejjasnějším způsobem spolužáky seznámit s prvky, o kterých se diskutovalo na radě. A to už zase slyšíme nové námitky nebo nápady. Celé se to opakuje. Něco se řekne a spolužáci reagují, mluvíme o všem.

Naše studentská rada se schází pravidelně a díky ní se vyjasnilo už velké množství nedorozumění mezi studenty a vedením. Stala se takovou službou, díky níž jsou všichni informováni v pravý čas a přesně. Naplňuje nás pocitem, že nás někdo poslouchá. Nejsme už jen těmi, kteří ihned po poslední hodině prchají naházet do svých hlav kvantum informací, aby byl zítřejší pobyt ve škole o něco snesitelnější. Někteří už v pojmu škola nespatřují hrozbu, naopak místo, kde si lidé mají o čem povídat. Nemusíme se bát odmítnutí.