Menu Zavřeno

O Domově mládeže

Žáci s trvalým bydlištěm ve větší vzdálenosti od Plas se mohou ubytovat v Domově mládeže. Domov mládeže je školské zařízení, které především žákům Gymnázia a SOŠ  Plasy poskytuje ubytování a celodenní stravování ve školní jídelně. Celková kapacita je 100 lůžek, v roce 2018 proběhla celková rekonstrukce prostor a vnitřního vybavení.

Žáci jsou ubytování ve třílůžkových pokojích I. kategorie ve třech podlažích. Na každém podlaží je k dispozici kuchyňka s rychlovarnou konvicí, mikrovlnnou troubou, chladničkou s mrazákem. Dále pak společenská místnost a oddělená sociální zařízení.

Při volnočasových aktivitách je možno přímo v prostorách Domova mládeže využít posilovnu, hernu stolního tenisu nebo si  ve velkém sále zacvičit jógu, aerobic a v případě zájmu i zkusit tanec pod vedením tanečního mistra. K míčovým hrám využívají žáci školní tělocvičnu, která je s Domovem mládeže propojena chodbou. Za školou se nachází venkovní hřiště.

Poplatek za ubytování žáků Gymnázia  a  SOŠ se stanovuje v souladu s vyhláškou MŠMT č. 108/2005 Sb. a měsíčně činí 1200,- Kč. V případě potřeby je poplatek krácen v souladu s vyhláškou MŠMT č. 16/2005 Sb.

Stravu lze přihlašovat a odhlašovat vzdáleným přístupem přes internet. Informace o cenách a úpravách ceny stravného jsou vloženy na stránkách školy v samostatné příloze v záložce Domov mládeže/dokumenty.

Přihláška  a odhláška k ubytování jsou vloženy na stránkách školy v záložce Úřední deska/soubory ke stažení.

Vnitřní řád a Školní vzdělávací program jsou vloženy na stránkách školy  v záložce Domov mládeže/dokumenty.

Pro krátkodobé uvolnění z ubytování, např. z důvodu nemoci, praxí, individuálních změn v příjezdech či odjezdech prosíme využívat e-mailovou  adresu domovmladeze@gsplasy.cz.  Ve výjimečných případech lze zaslat i SMS na telefonní čísla  uvedená na stránkách školy v záložce Domov mládeže/Pedagogický sbor.

Moderní vybavení DM si můžete projít ve videoprohlídce školy, která je umístěna v hlavní nabídce našeho webu.

kolektiv vychovatelek

Orientační plán budovy DM (PDF)