Menu Zavřeno

Sekunda v Chorvatsku 4. – 8. 9. 2023 

Už podruhé se žáci gymnázia – třída sekunda –  vydali  na poznávací výlet do vnitrozemí Chorvatska, kde žije početná česká menšina. Před několika lety naše škola navázala spolupráci s chorvatskými školami s výukou češtiny v Daruvaru a Končenici. Chorvatské děti s českými kořeny jezdí v červnu do našeho města na tzv. letní školu a naše děti navštívily Chorvatsko. Obě školy pro nás připravily pestrý program, který se nám velmi líbil. Všichni jsme si pobyt užili, poznali nové přátele a nová místa. 

Součástí programu byly prohlídka škol, sportovní soutěže, fotbalové utkání mezi školami, návštěva zemědělského družstva pana Růžičky v Končenici, návštěva oslí farmy, hledání pokladu s poznáváním Daruvaru, odpočinek v termálních lázních. Největší zážitek ale přišel poslední den před odjezdem domů. Na celý den jsme se vydali k moři do městečka Crikvenica, kde jsme si za krásného letního počasí užili koupání. 

A co na to studenti …. 

… měli jsme hezký nabitý program, různé sportovní akce, dobré jídlo, zmrzlinu, ubytování v pěkných pokojích 

…celkově se mi v Chorvatsku líbilo a doufám, že si to další třída užije naplno 

…líbilo se mi, že nikdy nebyla nuda a fakt byla legrace 

…bylo pro mě skvělé, že tam uměli mluvit česky 

…jezdili jsme na koních a bylo to super 

…celý výlet byl úžasný a ráda bych se třídou jela na další takové zahraniční výlety 

 

Mgr. V. Votíková 

Mgr. J. Lavička 

Mgr. J. Domabylová